Mustang z legendarnej sceny w filmie „Bullitt” sprzedany!

Opublikowano: 13-09-2020

Wróć do spisu artykułów


Mustang z legendarnej sceny w filmie „Bullitt” sprzedany za rekordową cenę

Film „Bullitt” z 1968 roku to bez wątpienia jeden z najpopularniejszych i najlepszych filmów poświęconych tematyce motoryzacji. Ciężkie i głośne muscle cary, klimat Stanów Zjednoczonych lat 60., a także jedna z najważniejszych ról wybitnego aktora, jakim był Steve McQueen. Zdziwienia nie budzi zatem fakt, że ten film do dziś generuje duże emocje, a także zawrotne sumy pieniędzy. Całkiem niedawno, Mustang porucznika Bullitta został sprzedany za rekordową kwotę.

Pierwsza poważna scena pościgu w historii filmów motoryzacyjnych

Ford Mustang kontra Dodge Charger. Pościg po wąskich i niebezpiecznych uliczkach San Francisco, pełnych stromych uskoków. Dynamiczna praca kariery, huk potężnych silników, które na stałe zagościły w historii motoryzacji. Scena trwała prawie 10 minut i do dziś jest postrzegana za jedną z lepszych w całej historii kinematografii. To właśnie kultowy Ford Mustang, autentyk biorący udział w tej scenie, trafił na aukcję w Mecum na początku 2020 roku.

Rekordowa cena za Forda Mustanga

Mowa o Fordzie Mustangu Fastback z 1968 roku. Samochód kultowy, który do dziś marzy się wielu kolekcjonerom i miłośnikom muscle carów. Jednak tej egzemplarz jest szczególny. Za jego kierownicą siedział legendarny aktor, Steve McQueen. Jak na taką perełkę, samochód nie prezentuje się olśniewająco. Jest to jednak celowe działanie. Nikt nie chce zatracić tego surowego klimatu, który był obecny już podczas kręcenia scen do filmu „Bullitt”.

Na samochodzie zachowały się nawet niektóre elementy wykorzystywane do montażu kamer podczas kręcenia filmu. Auto zostało wystawione na aukcje bez ceny szacunkowej. Można było się spodziewać, że tego dnia padnie rekord najwyższej ceny zapłaconej za Mustanga. Wcześniejszy rekord dla tego modelu wynosił „zaledwie” 1,4 mln dolarów. Aukcja w Mecum zakończyła się olbrzymim sukcesem. Nabywca zapłacił za kultowego Mustanga… 3,74 mln dolarów! O ile to auto ponownie nie zostanie wystawione na aukcje, rekord ten wydaje się niezagrożony.

Auto z wieloletnią historią i po przejściach

Trzeba przyznać, że historia tego egzemplarza Mustanga jest bardzo ciekawa. Po zakończeniu zdjęć do filmu Bullitt, samochód został wykupiony przez Roberta Rossa pracującego ówcześnie w firmie Warner Brothers. W roku 1970, auto trafiło do Franca Marranci, policjanta. Podobno brało udział w wielu niebezpiecznych sytuacjach. Cztery lata później trafiło do Roberta Kiernana za 6,000 dolarów.

Steve McQueen podobno próbował odkupić auto od Kiernana, ale ten nie wyraził na go zgody. Trzymał go aż do swojej śmierci w 2014 roku. Następnie, jego syn, Sean, postanowił odrestaurować samochód i ponownie wprawić go w ruch. Po ponad 45 latach w rodzinie, Ford Mustang trafił na aukcję i został sprzedany za ponad 3,5 mln dolarów. Biorąc pod uwagę kwotę zakupu w 1974 roku, trzeba przyznać, że rodzina Kiernanów solidnie wzbogaciła się na tym klasyku. Kultowy samochód porucznika Bullitta to najlepszy dowód na to, że warto inwestować w klasyki.


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Akceptuję
Facebook
Facebook