Jakie samochody mają szansę stać się klasykami?

Opublikowano: 08-09-2020

Wróć do spisu artykułów


Jakie samochody mają szansę stać się klasykami?

Historia motoryzacji zna wiele przypadków modeli, które na przestrzeni lat dorobiły się statusu legendy, budując tym samym dużą wartość na rynku. Mówimy tu o pojazdach kultowych, niezwykle rzadkich, a także unikatowych ze względu na rozwiązania konstrukcyjne. Inwestując w dobrym momencie w taki samochód, można w perspektywie nadchodzących lat sporo zarobić. Jakie współczesne samochody mają szanse w niedalekiej przyszłości stać się klasykami?

Mazda RX-8 pójdzie w ślady RX-7?

Mazda RX-7 to obecnie niezwykle popularny i ceniony young timer. Egzemplarz w dobrym stanie może kosztować kilkadziesiąt tysięcy złoty. Za kilkanaście kupimy auta wymagające gruntownego remontu oraz renowacji. Wile wskazuje na to, że podobny los czeka Mazdę RX-8, która podobnie jak poprzedniczka, mogła pochwalić się silnikiem Wankla. Jednostki te nie słynęły z niezawodności, ale obecnie zaliczają się do kanonu legend motoryzacji. Jeśli w porę kupimy Mazdę RX-8 i z dużą troską zadbamy o oryginalny silnik, wartość takiego auta za kilkanaście lat może być bardzo wysoka.

Audi 80 B4 – dobra inwestycja w przyszłość

Jeszcze do niedawna, tych samochodów na polskich drogach było mnóstwo. Dziś spotykamy je coraz rzadziej, a model zadbany i dopieszczony do prawdziwy rarytas. Już teraz, za takie auta można dostać znacznie więcej niż 5-6 lat temu. To pokazuje, że Audi 80 B4 ma szansę w naszym kraju zyskać status klasyka. Warto zainteresować się tym tematem już teraz, bo wciąż za stosunkowo niewielkie pieniądze można kupić egzemplarz, który nie będzie wymagał kosztownych wydatków renowacyjnych.

Saab 9-3 Turbo X – gwarancja udanej inwestycji

Jeśli chcesz mieć pewność, że wybrane auto za kilka lat będzie warte dużo więcej, dobrym wyborem jest Saab 9-3 Turbo X. Był to model stworzony z myślą o trzydziestej rocznicy wprowadzenia na rynek turbodoładowanych Saabów. Tych modeli na polskich drogach spotkamy coraz mniej, a ich wartość systematycznie rośnie. Szczególnie, jeśli mówimy o zadbanym egzemplarzu. To jedno z tych aut, które może zapracować na status kultowego.

Subaru Impreza GT – synonim rajdów

Coraz rzadszy widok na polskich drogach, ale wciąż można je kupić w rozsądnej cenie. Impreza GT to legenda rajdów. Nie słynie może z niezawodności i tanich kosztów eksploatacji, ale to wyjątkowe brzmienie silnika zwraca nam wydatki z nawiązką. Jeśli chcesz już teraz zadbać o auto, które za 10 lat może być kilkukrotnie droższe, Subaru Impreza GT to bardzo dobra propozycja.

Mercedes W140 klasy S – przykład niemieckiej solidności

Elegancki, niezwykle komfortowy, dobrze wyposażony jak na swoje czasy. Ponadto, niezawodny, jak przystało na niemieckie auto. Mercedes W140 z segmentu premium utrzymywał wysoką wartość na przestrzeni wielu lat. Teraz, wiele wskazuje na to, że jego wartość będzie rosła. To jeden z najbardziej rozpoznawalnych i kultowych modeli Mercedesa. Wciąż możemy je kupić w bardzo rozsądnej cenie. Jeśli dopisze nam szczęście, trafimy na egzemplarz, który nie będzie wymagał szczególnych wydatków na renowację. Mercedes W140 może być bardzo dochodową inwestycją w przyszłość.


 


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Akceptuję
Facebook
Facebook